Muszynka

Sprzątanie odbyła się: 18.05.2024

WYCIECZKA ODBYŁA SIĘ
18.05.2024
ILOŚĆ UCZETNIKÓW
17
ILOŚĆ ZEBRANYCH WORKÓW
1

Zwiedzanie zabytkowej świątyni, rozwiązywanie historycznego quizu, sprzątanie szlaku i wspólne ognisko! Tak upłynęła sobota (18 maja) uczestnikom kolejnej wycieczki w ramach czwartej edycji akcji „Dbam o Sądeckie”. Tym razem zabraliśmy miłośników Sądecczyzny do Muszynki niedaleko Tylicza.

W pierwszej kolejności nasza Pani przewodnik Zuzanna Długosz, czyli Baba z Górza brała nas na zawiedzenie dawnej grekokatolickiej cerkwi. Świątynia została wzniesiona w XVIII wieku i po wysiedleniu Łemków od 1947 roku jest to miejsce modlitwy katolików. Następnie powędrowaliśmy i posprzątaliśmy Szlak Konfederatów Barskich. Trasa otacza dawny obóz konfederatów barskich, w którym dwukrotnie gościł Kazimierz Pułaski. Ciekawostki historyczne związane z tym miejscem poznawaliśmy dzięki rozwiązywaniu zagadek w ramach questu. Podczas wędrówki zebraliśmy tylko niespełna jeden worek śmieci, co nas bardzo ucieszyło.

Na koniec udaliśmy się do Śwarnego Szałasu, gdzie dzięki uprzejmości Janusza Kieblesza mogliśmy zorganizować ognisko. Dziękujemy za gościnę!

Dziękujemy wszystkim za udział w wycieczce😍

Dziękujemy również:

Gminie Krynica Zdrój i firmie PMP Style Sp. z oo za pomoc w organizacji wycieczki oraz Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka za zapewnienie wody dla uczestników wycieczki.

Kolejne nasze akcje wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu.

Organizator

stowarzyszenie-logo

Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki

Współorganizator:

babazgor-logo

Baba z gór

Partnerzy:

krynica-logo

Gmina Krynica-Zdrój

piwniczanka-logo

Piwniczanka

pmp-style-logo

PMP Style

powiat-nowosadecki-logo

Powiat Nowosądecki

Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem

elescir-fotografia-logo

Elescir Fotografia

Skip to content