Polana Jaworynki

Planowany termin wyprawy: 09.05.2021

Polana Jaworynki znajduje się w pobliżu Okrągłej Góry (689 m n.p.m.) w Beskidzie Niskim (gmina Łabowa). Z polany rozciąga się piękny widok na wschodnią część Beskidu Niskiego. Na pierwszym planie dostrzeżemy górę Żdżar (751 m n.p.m.), a w oddali m.in. szczyt Wierch (675 m n.p.m.). Patrząc na południe możemy zobaczyć najbliżej znajdujący się szczyt Jaworynki (756 m n.p.m.), a w oddali najwyższe szczyty pasma Jaworzyny Krynickiej m.in. Halę Łabowską (1064 m n.p.m.).

Na Polanę Jaworynki możemy dotrzeć różnymi trasami, m.in. niebieskim szlakiem z Kamiannej lub czerwonym i żółtym z parkingu leśnego. W ramach akcji „Dbam o Sądeckie” będziemy zbierać śmieci w na żółtej trasie. Z parkingu leśnego pokonamy kilkaset metrów drogą asfaltową, a następnie wejdziemy do lasu. Szlak w tym miejscu zaczyna piąć się w górę wzdłuż potoku. Po pokonaniu kolejnych kilkuset metrów wyjdziemy na drogę leśną, by potem wejść na Polanę Jaworynki. Czasem można tu spotkać pasące się sarny i jelenie. W trawie można natomiast znaleźć pióra jastrzębi, które często krążą nad polaną i okolicznymi lasami. Stamtąd ruszymy dalej czerwonym szlakiem do miejsca, gdzie łączy się on z niebieskim. Będziemy wędrować w pobliżu szczytu Czarny Las (690 m n.p.m.), a następnie nieopodal Jaworynki (756 m n.p.m.) zejdziemy na leśną drogę, która zaprowadzi nas do parkingu, gdzie wyznaczone jest miejsce do grillowania.

Planowany termin wyprawy: 09.05.2021 r.

Zbiórka o godzinie 9:00.

Wyjście o godzinie 9:15.

Miejsce spotkania: 49.513442, 20.941939

Fundacja Nowe Kierunki, jako organizator akcji „Dbam o Sądeckie” zastrzega, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, termin wyprawy może ulec zmianie. Zgłoszenia na wycieczkę przyjmowane będą przez profil Fundacji na Facebooku na tydzień przed planowaną wędrówką. Dzięki wsparciu Powiatu Nowosądeckiego zapewnimy worki na śmieci, rękawiczki i wyżywienie. Prosimy o zabranie dobrego humoru, dobrych butów i odpowiedniego stroju. Podczas wyprawy każdy z uczestników odpowiada za własne bezpieczeństwo i zgadza się na publikowanie wizerunku na zdjęciach w mediach społecznościowych.