Trasa „77 zakrętów” na Hale Łabowską

Sprzątanie odbyło się: 07.05.2023

Data sprzątania:
16.05.2023
Ilość zebranych worków:
8
Ilość uczestników:
50

Miłośnikom Beskidu Sądeckiego i przyrody nie jest straszna żadna pogoda! Blisko 50 osób wzięło udział w niedzielę, 7 maja w drugiej wycieczce w ramach akcji „Dbam o Sądeckie 2023”. Pogoda nas nie rozpieszczała – było chłodno i mglisto, ale posprzątaliśmy niebieski szlak z Łomnicy – Zdrój na Halę Łabowską. W sumie zebraliśmy 8 worków śmieci.

Tradycyjnie naszym przewodnikiem była Zuzanna Długosz, czyli słynna Baba z gór. Dzięki niej dziś poznaliśmy wiele ciekawostek przyrodniczych. M.in. rozmawialiśmy o szkółkach leśnych, salamandrach, ślimakach winniczkach oraz szlifie karpackim. Gościem specjalnym wędrówki była Małgorzata Polańska – Kubiak z grupy Przestrzenne tkactwo Czarnych Górali. Artystka ludowa opowiedziała nam historie związane z rękawicami furmańskimi. Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i kosztowaniem smakołyków przygotowanych przez naszych wolontariuszy.

Akcja „Dbam o Sądeckie 2023” realizowana jest w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Patronat honorowy nad akcją objął Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki.

Partnerem akcji jest Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, która dostarcza wodę na każdą wycieczkę. Workami na śmieci i rękawicami wspiera nas firma PMP Style Sp z oo. Dziękujemy za wsparcie Gminie Piwniczna-Zdrój oraz Nadleśnictwu Piwniczna-Zdrój.

Organizator

stowarzyszenie-logo

Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki

Współorganizator:

babazgor-logo

Baba z gór

Partnerzy:

krynica-logo

Gmina Krynica-Zdrój

piwniczanka-logo

Piwniczanka

pmp-style-logo

PMP Style

powiat-nowosadecki-logo

Powiat Nowosądecki

Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem

elescir-fotografia-logo

Elescir Fotografia

Skip to content