Starosądeckie stawy

Sprzątanie odbyło się: 11.09.2021 r.

Jesienna edycja akcji „Dbam o Sądeckie 2021” rozpoczęta!! Na dobry początek posprzątaliśmy Starosądeckie Bobrowisko. W pierwszym spacerze wzięło udział blisko 30 osób. Przemierzyliśmy nieco ponad kilometr i zebraliśmy 8 worków śmieci! Niestety najwięcej znaleźliśmy butelek oraz puszek. Zebrane odpady zostały zabrane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej – dziękujemy za pomoc.

Nasza krótka wędrówka zakończyła się poczęstunkiem – wędzonymi pstrągami prosto z Łowisko Stawki. Naszym gościem był Krzysztof Boszowski, prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 20 w Starym Sączu. Dowiedzieliśmy się, jakie ryby żyją w starosądeckich stawach oraz jakim zagrożeniem są dla nich śmieci wyrzucane do wody. Niestety wiele ryb zdycha w męczarniach, gdy zaplata się w torebki foliowe. Część z nich myli też drobny plastik z pożywieniem i ginie, bo nie może go strawić. Szkło z rozbitych butelek może natomiast poranić ryby. Dlatego apelujemy – nie wrzucajmy śmieci do wody i nie zostawiajmy odpadów nad brzegami rzek, jezior i stawów.

Przypominamy, że projekt „Dbam o Sądeckie” jest realizowany w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Partnerem akcji jest Kryniczanka – Naturalna Woda Mineralna, dzięki której uczestnicy nie muszą się martwić o wodę do picia podczas wędrówek.

Skip to content