Dunajec

Sprzątanie odbyło się: 03.10.2021 r.

W słoneczną niedzielę, 3 października odbyła się trzecia wycieczka w ramach jesiennej edycji akcji „Dbam o Sądeckie 2021”. Miejsce, które posprzątaliśmy, to brzeg Dunajca w Łącku. W pobliżu „Strefy aktywności i rekreacji” zebraliśmy 15 worków śmieci.

Spacer był krótki, bo przemaszerowaliśmy ścieżką pieszo-rowerową niespełna dwa kilometry. Co kilka kroków był jednak konieczny postój, by do worków wrzucić butelkę, puszkę, czy plastikowe opakowanie. Znaleźliśmy również wiaderka, płytki, listwy budowalne oraz sporo. . . butów. Szkoda, że tak urokliwe miejsce na mapie Sądecczyzny, jest zaśmiecane przez nieodpowiedzialne osoby.

A śmieci, które zostały przez nas zebrane zostały przekazane pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej – dziękujemy za pomoc władzom Gminy Łącko.

Przypominamy, że projekt „Dbam o Sądeckie” jest realizowany w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym udzielonym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Partnerem akcji jest Kryniczanka – Naturalna Woda Mineralna, która zapewnia uczestnikom naszej akcji wodę do picia.

Przed nami jeszcze jedna wyprawa, która najprawdopodobniej odbędzie się 17 października.

Skip to content