Poprad

Sprzątanie odbyło się: 17.10.2021 r.

Tak dużej ilości śmieci jeszcze nie zebraliśmy, podczas tak krótkiego spaceru. W niedzielę,17 października odbyła się ostatnia wycieczka w ramach naszej akcji. Spacerowaliśmy brzegiem Popradu w samym centrum Rytra i zebraliśmy 37 worków śmieci plus kilka plastikowych wiaderek.

Na finał jesiennej edycji akcji „Dbam o Sądeckie” dopisała nam pogoda. Słońce, szum Popradu i lasy mieniące się paletą barw. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie śmieci. Setki szklanych butelek, puszek po alkoholu, plastiku po wodach mineralnych, opakowania po słodyczach, a do tego ubrania, buty, czy materiały budowlane. To wszystko znaleźliśmy podczas dwukilometrowego spaceru. Wciąż nie możemy uwierzyć, że wśród nas są ludzie, którzy w XXI – wieku nie potrafią po sobie posprzątać i niszczą przyrodę. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji, choć trochę będzie czyściej.

Śmieci, które zostały przez nas zebrane, przekazaliśmy pracownikom Urzędu Gminy Rytro.

Przypominamy, że projekt „Dbam o Sądeckie” był realizowany w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym udzielonym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Partnerem akcji jest Kryniczanka-Naturalna Woda Mineralna, która zapewnia uczestnikom naszej akcji wodę do picia. To była ostatnia wycieczka w ramach tegorocznej edycji akcji „Dbam o Sądeckie”. Wiosną ponownie natomiast ruszymy na górskie szlaki. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej

Skip to content