Przehyba

Sprzątanie odbędzie się: 12.06.2022 r.

Planowany termin wycieczki:
03.04.2022
Zbiórka o godzinie:
9:00
Miejsce spotkania:
49.51008430251647, 20.59126766372579

Opis szlaku

Przechyba (1173 m n.p.m.) to jedna z najwyższych gór w Beskidzie Sądeckim (gmina Stary Sącz) położna niedaleko najwyższego szczytu tego pasma, czyli Radziejowej (1266 m n.p.m.). Słynie z pięknych widoków na Tatry, schroniska PTTK oraz wieży przekaźnikowej, którą dostrzec można z wielu kilometrów.

W ramach akcji „Dbam o Sądeckie” zdobyliśmy już Przehybę. Wiosną 2021 roku posprzątaliśmy niebieski szlak z Roztoki Ryterskiej. W tym roku postanowiliśmy wybrać się na szczyt żółtą trasą z Przysietnicy. Nasza wspólna wyprawa, dzięki uprzejmości właściciela, rozpocznie się na parkingu „Chaty przy Szlaku”. Szlak jest dosyć trudny, ale bardzo ciekawy i malowniczy. Po drodze zdobędziemy szczyt Zgrzypy (1124 m n.p.m.), a później szczyt Jaworzyna (1128 m n.p.m.). Na Rozdrożu Zwornik (1138 m n.p.m.) nasz szlak połączy się z niebieskim, który również wiedzie na Przehybę, ale z Roztoki Ryterskiej. My dalej będziemy podążać żółtą trasą, która na Rozdrożu pod Wielką Przehybą (1136 m n.p.m.) połączy się z czerwonym szlakiem, czyli Głównym Szlakiem Beskidzkim. Z tego miejsca na Przehybę dotrzemy po około 30 minutach. Po ciężkiej pracy związanej ze zbieraniem śmieci wspólnie odpoczniemy przy ognisku. Później wrócimy do „Chaty przy Szlaku” tą samą trasą.

Miejsce spotkania:

Fundacja Nowe Kierunki, jako organizator akcji „Dbam o Sądeckie” zastrzega, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, termin wyprawy może ulec zmianie. Zgłoszenia na wycieczkę przyjmowane będą przez profil Fundacji na Facebooku na tydzień przed planowaną wędrówką. Dzięki wsparciu Powiatu Nowosądeckiego zapewnimy worki na śmieci, rękawiczki i wyżywienie. Prosimy o zabranie dobrego humoru, dobrych butów i odpowiedniego stroju. Podczas wyprawy każdy z uczestników odpowiada za własne bezpieczeństwo i zgadza się na publikowanie wizerunku na zdjęciach w mediach społecznościowych.

Organizator

fundacja-logo-1

Fundacja Nowe Kierunki

Współorganizator:

powiat-nowosadecki-logo

Powiat Nowosądecki

sadeckie-logo

Sądeckie

Partnerzy:

babazgor-logo

Baba z gór

kryniczanka-woda-logo

Kryniczanka

uzdrowisko-krynica-logo

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów

popradzki-park-logo

Popradzki Park Krajobrazowy

malopolska-logo

Małopolska

ntv-logo

Nasza Telewizja Sądecka

elescir-fotografia-logo

Elescir Fotografia

sadeckie-wodociagi-logo

Sądeckie Wodociągi

piwniczna-logo

Gmina Piwniczna-Zdrój

stary-sacz-logo

Gmina Stary Sącz

gmina-labowa-logo

Gmina Łabowa

bratnia-dusza-logo

Fundacja Bratnia Dusza

krynica-logo

Gmina Krynica-Zdrój

mpgk-krynica-logo

MPGK Krynica-Zdrój

gmina-korzenna-logo

Gmina Korzenna

nadlesnictwo-starysacz-logo

Nadleśnictwo Stary Sącz

swarny-szalas-tylicz

Śwarny Szałas

pasieka-barc-logo

Pasieka Barć

nadlesnictwo-nawojowa-logo

Nadleśnictwo Nawojowa

slotwiny-arena-logo

Słotwiny Arena

Gmina Grybów

Gmina Grybów

Skip to content