Przehyba

Sprzątanie odbędzie się: 12.06.2022 r.

Data sprzątania:
12.06.2022
Ilość zebranych worków:
14
Ilość uczestników:
40

Wiosenna edycja akcji „Dbam o Sądeckie 2022” za nami. Na finał posprzątaliśmy żółty szlak z Przysietnicy na Przehybę (1173 m n.p.m.). Bez wątpienia to jedna z najpiękniejszych tras prowadzących na szczyt. Nie tylko z góry, ale także z wielu miejsc można podziwiać piękne widoki na Beskid Sądecki i Wyspowy, Pieniny i Tatry.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy na parkingu Chata przy szlaku, której właściciele za darmo udostępnili nam miejsca postojowe na cały dzień. Bardzo dziękuję za gościnę. Po krótkiej rozgrzewce ruszyliśmy na szlak. W sumie pokonaliśmy 18 kilometrów i zebraliśmy 14 worków śmieci. Tradycyjnie najwięcej było butelek i puszek po alkoholu oraz napojach. Wszystkie śmieci, dzięki pracownikom Nadleśnictwa Stary Sącz trafiły tam, gdzie ich miejsce, czyli na wysypisko. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym grillem i zdjęciem na Przehybie.

Naszym przewodnikiem podczas wszystkich wędrówek była Zuzanna Długosz, czyli Baba z gór, której dziękujemy za poświęcony czas, i zaangażowanie się w akcję. Dzięki niej poznaliśmy wiele pięknych zakątków naszego regionu i mnóstwo ciekawostek przyrodniczych.

Dziękujemy również partnerowi naszej akcji – producentowi wody mineralnej Kryniczanka, dzięki któremu uczestnikom wędrówek nie zabrakło minerałów na trasie.

Pobierz zdjęcia z akcji!

Fundacja Nowe Kierunki, jako organizator akcji „Dbam o Sądeckie” zastrzega, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, termin wyprawy może ulec zmianie. Zgłoszenia na wycieczkę przyjmowane będą przez profil Fundacji na Facebooku na tydzień przed planowaną wędrówką. Dzięki wsparciu Powiatu Nowosądeckiego zapewnimy worki na śmieci, rękawiczki i wyżywienie. Prosimy o zabranie dobrego humoru, dobrych butów i odpowiedniego stroju. Podczas wyprawy każdy z uczestników odpowiada za własne bezpieczeństwo i zgadza się na publikowanie wizerunku na zdjęciach w mediach społecznościowych.

Organizator

stowarzyszenie-logo

Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki

Współorganizator:

babazgor-logo

Baba z gór

Partnerzy:

krynica-logo

Gmina Krynica-Zdrój

piwniczanka-logo

Piwniczanka

pmp-style-logo

PMP Style

powiat-nowosadecki-logo

Powiat Nowosądecki

Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem

elescir-fotografia-logo

Elescir Fotografia

Skip to content