Poprad

Sprzątanie odbyło się: 17.09.2022

Data sprzątania:
17.09.2022
Ilość zebranych worków:
15
Ilość uczestników:
30

Jesienna odsłona akcji „Dbam o Sądeckie 2022” rozpoczęta‼

Na dobry początek posprzątaliśmy brzeg Popradu w Cyganowicach. W spacerze wzięło udział ponad 30 osób. Przemierzyliśmy nieco ponad dwa kilometry i zebraliśmy 15 worków śmieci! Do tego plastikowe wiaderko, dwie ławki oraz koło od roweru! Odpady zostały zabrane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej – dziękujemy za pomoc Gminie Stary Sącz i Burmistrzowi Jackowi Lelkowi .

Nasza pierwsza wędrówka nie przez przypadek odbyła się w Cyganowicach. Od początku działalności naszej Fundacji współpracujemy z miejscowym Środowiskowym Domem Samopomocy. W ramach akcji „Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko” dostarczyliśmy do placówki zbiorniki na deszczówkę i kosze do segregacji śmieci, a w ramach projektu „Sądeckie: kocham i pomagam” metalowy pojemnik na plastikowe nakrętki.

W tym roku przekazaliśmy placówce także huśtawkę ogrodową. Podopieczni i pracownicy chcieli nam pomóc w zbieraniu śmieci, stąd wspólna wycieczka w ramach akcji „Dbam o Sądeckie 2022”. Przypominamy, że akcja realizowana jest w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Partnerem akcji jest Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, dzięki której uczestnicy nie muszą się martwić o wodę do picia podczas wędrówek, a także firma PMP STYLE, która dostarcza nam worki na śmieci i rękawice.

Organizator

stowarzyszenie-logo

Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki

Współorganizator:

babazgor-logo

Baba z gór

Partnerzy:

krynica-logo

Gmina Krynica-Zdrój

piwniczanka-logo

Piwniczanka

pmp-style-logo

PMP Style

powiat-nowosadecki-logo

Powiat Nowosądecki

Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem

elescir-fotografia-logo

Elescir Fotografia

Skip to content