Potok Czercz

Sprzątanie odbyło się: 08.10.2022

Data sprzątania:
08.10.2022
Ilość zebranych worków:
12
Ilość uczestników:
30

Czercz posprzątany !! Podczas drugiej wycieczki w ramach jesiennej odsłony akcji „Dbam o Sądeckie 2022”, wybraliśmy się do Piwnicznej Zdrój i posprzątaliśmy brzegi potoku w pobliżu jego ujścia do rzeki Poprad. W spacerze wzięło udział ponad 30 osób. Przemierzyliśmy nieco ponad dwa kilometry i zebraliśmy 12 worków śmieci! Do tego plastikowe skrzynię, kawałek rury PCV i drewnianą pilśnie! Odpady zostały zabrane przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – dziękujemy za pomoc Gminie Piwniczna Zdrói oraz Burmistrzowi Dariuszowi Chorużykowi.

Wycieczkę zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem „Nasz Dom” z Piwnicznej, z którym współpracujemy od lat. W ramach akcji „Zatrzymaj wodę, dbaj o środowisko” dostarczyliśmy do prowadzonej przez organizację placówki, zbiorniki na deszczówkę i kosze do segregacji śmieci, a w ramach projektu „Sądeckie: kocham i pomagam” metalowy pojemnik na plastikowe nakrętki. W tym roku przekazaliśmy placówce także huśtawkę ogrodową. Osoby niepełnosprawne i seniorzy, którzy uczęszczają na zajęcia do ośrodka, a także pracownicy placówki wraz z Prezesem Stowarzyszenia Panią Maria Kulig, postanowili nam pomóc w zbieraniu śmieci, stąd wspólna wycieczka w ramach akcji „Dbam o Sądeckie 2022” zakończona grillem. Bardzo dziękujemy za pomoc.

Przypominamy, że akcja realizowana jest w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Partnerem akcji jest producent Naturalnej Wody Mineralnej Piwniczanka, dzięki któremu uczestnicy nie muszą się martwić o wodę do picia podczas wędrówek, a także firma PMP Style Sp z oo, która dostarcza nam worki na śmieci i rękawice.

Pobierz zdjęcia z akcji!

Organizator

stowarzyszenie-logo

Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki

Współorganizator:

babazgor-logo

Baba z gór

Partnerzy:

krynica-logo

Gmina Krynica-Zdrój

piwniczanka-logo

Piwniczanka

pmp-style-logo

PMP Style

powiat-nowosadecki-logo

Powiat Nowosądecki

Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem

elescir-fotografia-logo

Elescir Fotografia

Skip to content