Dunajec

Sprzątanie odbyło się: 23.10.2022

Data sprzątania:
23.10.2022
Ilość zebranych worków:
15
Ilość uczestników:
30

Wycieczka brzegiem Dunajca w Łącku zakończyła w niedzielę, 23 października jesienną edycję akcji „Dbam o Sądeckie 2022”. W wędrówce wzięło udział 30 osób, które łącznie zebrały 15 worków śmieci. Wśród nich dominowały butelki i puszki po alkoholu, ale uczestnicy sprzątania znaleźli też wiaderka po materiałach budowlanych i krzesło ogrodowe. Wszystkie odpady trafiły na wysypisko dzięki pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i przychylności władz Gminy Łącko. Akcja „Dbam o Sądeckie” realizowana jest w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego. Dziękujemy za zaufanie i współpracę Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Partnerem akcji jest Naturalna Woda Mineralna Piwniczanka, dzięki której uczestnicy nie muszą się martwić o wodę do picia podczas wędrówek, a także firma PMP Style Sp z oo, która dostarcza nam worki na śmieci i rękawice.

W sumie w jesiennej edycji akcji „Dbam o Sądeckie 2022” wzięło udział ponad 120 osób, które łącznie zebrały 72 worki śmieci o pojemności 60 i 80 litrów. Sama akcja organizowana jest od ubiegłego roku. Wiosną sprzątamy górski szlaki, a jesienią brzegi sądeckich rzek i jeziora Rożnowskiego.

Pobierz zdjęcia z akcji!

Organizator

stowarzyszenie-logo

Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki

Współorganizator:

babazgor-logo

Baba z gór

Partnerzy:

krynica-logo

Gmina Krynica-Zdrój

piwniczanka-logo

Piwniczanka

pmp-style-logo

PMP Style

powiat-nowosadecki-logo

Powiat Nowosądecki

Gródek nad Dunajcem

Gródek nad Dunajcem

elescir-fotografia-logo

Elescir Fotografia

Skip to content